ZAMÓWIENIE PUBLICZNE 3/2016 - WYJAŚNIENIE

21.04.2016

Instytut Fizjologii Roślin im. Franciszka Górskiego PAN w Krakowie informuje, że w dniu 21.04.2016 r. do zamawiającego wpłynęły wnioski od wykonawców dotyczące wyjaśnienia treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu pn. „Dostawa chromatografu gazowego z detektorem płomieniowo-jonizacyjnym oraz automatycznym podajnikiem próbek” - znak sprawy 3/2016. Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), zamawiający przekazuje treść pytania wraz z wyjaśnieniem, którego udzielono wykonawcy.

1. Pytanie nr 1: "Czy Zamawiający dopuszcza dozownik typu split/splitless w wymiennym module z
elektroniczną kontrolą przepływu i ciśnienia o następujących parametrach:
- dokładność ustawień ciśnienia – 0,001 psi
- Możliwość dozowania w trybie split , pulsed splitless.
- maksymalna temperatura pracy 400 °C ?"

2. Odpowiedź na pytanie nr 1: 

- TAK, Zamawiający zgadza się na dokładność ustawień ciśnienia - 0,001 psi,

- NIE, Zamawiający wymaga opcji pulsed split i pulsed splitless,

- TAK, Zamawiający zgadza się na maksymalną temperaturę pracy 400°C

3. Pytanie nr 2: "Czy Zamawiający dopuszcza automatyczny podajnik próbek (autosampler) na 8 fiolek 2 ml do nastrzyku próbek ciekłych wyposażony w strzykawkę o pojemności 10µl z dodatkową tacą na 155 próbek?"

4. Odpowiedź na pytanie nr 2: TAK, Zamawiający dopuszcza automatyczny podajnik próbek (autosampler) na 8 fiolek 2 ml do nastrzyku próbek ciekłych wyposażony w strzykawkę o pojemności 10µl z dodatkową tacą na 155 próbek.

5. Pytanie nr 3: "Czy dopuszczą Państwo ofertę na automatyczny podajnik próbek (autosampler) wraz z dodatkową tacą o pojemności sumarycznej wyższej niż wymagane 116 czyli 150 próbek na fiolki o pojemności 2ml? Różnica tkwi tylko w położeniu fiolek."

6. Odpowiedź na pytanie nr 3: TAK, Zamawiający dopuszcza taką konfigurację autosaplera.

7. Pytanie nr 4: "Czy dopuszczą Państwo chromatograf o konstrukcji umożliwiającej rozbudowę o detektor spektrometrii mas z funkcją prętów wstępnych działających analogicznie do grzania, ale nie wymagającą zużycia energii. Grzanie kwadrupola jest stosowane przez jednego producenta i wynika z opatentowanej technologii konstrukcji kwadrupola kwarcowego, który jest higroskopijny. Inni producenci w tym nasza firma, nie stosują prętów kwarcowych ale metalowe molibdenowe, stąd brak konieczności grzania przy zachowaniu odpowiedniej kontroli czystości."

8. Odpowiedź na pytanie nr 4: NIE, Zamawiający wymaga możliwości podłączenia detektora spektrometrii mas z opcją grzania.

Dziennik zmian dokumentu

Data zmiany Typ zmiany Autor Osoba odpowiedzialna Opis zmian
2016-04-21 13:39:25 Dodanie rekordu Sławomir Jurczyk Nazwa rekordu: ZAMÓWIENIE PUBLICZNE 3/2016 - WYJAŚNIENIE
print